"Age Clock" tehnoloogia: Eucerin saab nüüd muuta naha bioloogilist vanust

4 minutit lugemist
Näita Rohkem

Mis on epigeneetiline kell?

Epigeneetilise kella, täpsemalt professor Steve Horvathi Horvathi kella, väljatöötamine oli oluline verstapost vananemise uuringus. Epigeneetilised kellad on statistilised biomarkerid, mis kasutavad epigeneetilisi mustreid vananemismärkide prognoosimiseks ja bioloogilise vanuse hindamiseks (Horvath 2013).

Epigeneetilised mustrid moodustatakse siis, kui nahk puutub kokku elustiili teguritega: välised mõjud nagu päikesevalgus, dieet või suitsetamine, võivad põhjustada epigeneetilisi muutusi (“blokeeringuid”) niinimetatud naha koodis, mis loob unikaalse epigeneetilise mustri. See muster mõjutab geenide aktiivsust ja see võib vähendada nende aktiivsust. See unikaalne muster määrab ära naharakkude bioloogilise vanuse ehk selle, kui vanad on naha funktsioonid võrreldes tegeliku, kronoloogilise vanusega (Bormann et al., 2016).

Age in reverse
Pööra tagasi oma bioloogilinee vanus
coming soon

#ReverseTheAgeClock

Avasta kõige viimased vananemisvastased uuendused: Epigeneetiline nahahooldus

Loe rohkem

Mis on Horvathi kell?

Reverse aging naturally
Epigeneetiliste kelladega saab prognoosida bioloogilist vanust

Horvathi epigeneetiline kell on uudne bioinformatiivne, tehisintellektil põhinev mudel. Kui naharakud vananevad, moodustuvad epigeneetilised mustrid, mille all mõistetakse DNA metüülimise muutustega seotud rakumustreid (Bocklandt et al. 2011).

Horvathi kell töötab DNA spetsiifiliste saitide analüüsimise abil, milles vananedes metüülrühmi lisatakse või eemaldatakse. See täiustatud statistiline mudel muudab bioloogilise vanuse prognoosimise kronoloogilise vanusega võrreldes täpseks (Horvath 2013).

Bioloogiline vanus vs. kronoloogiline vanus

Me nimetasime bioloogilise ja kronoloogilise vanuse kontseptsiooni siis, kui me võtsime kasutusele epigeneetilise kella mõiste. Luba meil selgitada, miks see kontseptsioon aitab mõjutada seda, kui vana nahk välja näeb.

Kui kronoloogiline vanus põhineb sünniaastal, siis bioloogiline vanus kirjeldab füüsilist seisundit ja naha tervise kontekstis naharakkude vanust. Sõltuvalt elustiili valikutest võib see bioloogiline vanus oluliselt erineda tegelikust vanusest. Kuid miks see on nii?

Elustiili tegurid, nagu toitumine, päikese käes viibimine või vähene liikumine, võivad mõjutada nahka, põhjustades blokeeringuid naha koodis. See loob eespool nimetatud epigeneetilise mustri, mis on nahale unikaalne, määrates, kui noore või vanana nahk toimib, mõjutades seda, kui noor või vana see välja näeb. See tähendab, et kui keegi näeb oma vanuse kohta suhteliselt noor välja, siis võib tema bioloogiline vanus olla kronoloogilisest vanusest väiksem.

Oma elustiilile tähelepanu pööramine mõjutab otseselt seda, kui vana nahk välja näeb: Vananemisvastane nahahooldusrutiin, tasakaalustatud toitumine ja treening võivad aidata säilitada nooruslikku välimust. Aga mis siis, kui soovid sellest kaugemale minna ja pöörata tagasi nähtavaid vananemise märke? Just see küsimus on ajendanud meie Eucerini teadlasi välja töötama uuenduslikku tehnoloogiat, mis muudab revolutsiooniliselt vananemisvastast nahateadust...

Eucerini laboratooriumid: "Age Clock" tehnoloogia väljatöötamine

Reverse aging tips
Pööra naha vananemistunnused nähtavalt tagasi

Alates 2008. aastast on Eucerini teadlased viinud läbi ulatuslikke epigeneetilisi uuringuid, olles saanud selle valdkonna üheks juhtivaks eksperdiks. Meie murranguliste avastuste hulka kuuluvad naha vananemise jooksul toimunud ulatuslike epigeneetiliste muutuste tuvastamine 2010. aastal , transkriptoomilise järjestuse abil vanusega seotud epigeneetiliste muutuste mõju uurimine naha geeniekspressioonile 2013. aastal ja meie esimese naha vanusega seotud kella väljatöötamine 2016. aastal. Nimetame seda uuendust uhkusega ""Age Clock"" tehnoloogiaks. Kuid mille poolest on meie ""Age Clock"" tehnoloogia unikaalne võrreldes teiste epigeneetiliste kelladega, nagu Horvathi kell, ja kuidas saab see aidata pöörata naha vananemise aega tagasi?

Kui teised epigeneetilised kellad nagu Horvathi kell, on välja töötatud erinevate sisendmaterjalide (nagu veri ja nahk) alal, siis meie tehnoloogia aluseks olev algoritm keskendub konkreetselt nahaproovidele. Siiani oleme kogunud proove enam kui 1000 vabatahtlikult ja mõõtnud 850 000 metüülimispunkti, et seostada need naha vananemisele iseloomulike metüülimispunktidega. Seda tehes saame kindlaks teha, millised epigeneetilised muutused on seotud naha vanusega.

Kasutades Eucerini "Age Clock" tehnoloogiat, ei saa meie teadlased mitte ainult prognoosida täpselt naha vanust, lugedes selle epigeneetilist mustrit, vaid tuvastada aktiivsed koostisosad, mis mõjutavad naha epigeneetilist mustrit ja pööravad tagasi selle bioloogilise vanuse. Et olla ees vananemisest optimeerime ka pidevalt oma tehnoloogiat täiustatud algoritmilise koolituse kaudu. Ole kursis meie peagi turule tuleva tootega, mis töötati välja "Age Clock" tehnoloogia abil ja mis sisaldab murrangulist toimeainet, mis aitab sul oma vanusest noorem välja näha.

Scientists reverse aging
Sinu elustiil mõjutab sinu naha vanust

Allikad

Bocklandt, S., Lin, W., Sehl, M. E., Sánchez, F. J., Sinsheimer, J. S., Horvath, S., & Vilain, E. (2011). Epigenetic predictor of age. PloS one, 6(6), e14821. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0014821

Bormann, F., et al.: Reduced DNA methylation patterning and transcriptional connectivity define human skin aging. Aging Cell. 2016 Jun;15(3):563-71. doi: 10.1111/acel.12470. Epub 2016 Mar 23. PMID: 27004597; PMCID: PMC4854925.

Gensous, N., Sala, C., Pirazzini, C., Ravaioli, F., Milazzo, M., Kwiatkowska, K. M., Marasco, E., De Fanti, S., Giuliani, C., Pellegrini, C., Santoro, A., Capri, M., Salvioli, S., Monti, D., Castellani, G., Franceschi, C., Bacalini, M. G., & Garagnani, P. (2022). A Targeted Epigenetic Clock for the Prediction of Biological Age. Cells, 11(24), 4044. https://doi.org/10.3390/cells11244044

Horvath S. (2013). DNA methylation age of human tissues and cell types. Genome biology, 14(10), R115. https://doi.org/10.1186/gb-2013-14-10-r115 

Levine M. E. (2020). Assessment of Epigenetic Clocks as Biomarkers of Aging in Basic and Population Research. The journals of gerontology. Series A, Biological sciences and medical sciences, 75(3), 463–465. https://doi.org/10.1093/gerona/glaa021

Palmer R. D. (2022). Aging clocks & mortality timers, methylation, glycomic, telomeric and more. A window to measuring biological age. Aging medicine (Milton (N.S.W)), 5(2), 120– 125. https://doi.org/10.1002/agm2.12197 

https://www.nm.org/healthbeat/medical-advances/science-and-research/What-is-Your-Actual-Age

https://www.age.mpg.de/what-is-the-epigenetic-clock

 

Täielik nahahooldusrutiin